באמת "לא טוב היות האדם לבדו…"? / 10 באפריל 2014

טיפול פסיכולוגי לסטודנטים - בודד - קושי במציאת זוגיות

בפסח לפני 23 שנה ארגנה נעה מפגש בביתה. היא כבר היתה נשואה ועתה התפנתה לדאוג לחבריה הרווקים. הוזמנו שלושה: אלון, חבר של בן זוגה, אני, חברתה הטובה כשידוך לאלון ושי חבר שלה מהצבא שאמור היה להגיע לביתה לאחר blind date עם חברה מהלימודים (טרום עידן הפייסבוק וה-jdate). ביני לבין שי לא חשבה מעולם לשדך מאחר ואנחנו "לא מתאימים" לדעתה. שלוש שנים מאוחר יותר נישאתי לשי… אבל עד היום אני זוכרת את הישיבה בליל הסדר 1991, ללא בן זוג גלוי וידוע להורים אבל עם הידיעה בלב, שלי, כבר יש זוגיות.

כשאין זוגיות, נדמה שהכל ייראה טוב לכשתהיה, כשלא מצליחים להביא ילדים מרגישים שלכשיהיה לנו ילד, נצטרף לעולם המאושרים, וכשיש מלחמה אנחנו רק רוצים שתפסק, עם צרות השלום כבר נסתדר.

ככל שנוקפות השנים, כמות ההזדמנויות לפגוש הולכת ופוחתת. אנחנו הולכים ונהיים יותר ויותר מעוצבים ומובחנים ולכן פחות ופחות מסוגלים להתגמש ולהשתנות יחד עם האחר. התסכול, הפחד והייאוש גדלים. בד בבד גם ההנאה והנוחות מהלבד מתבססים. תחושת ההיוותרות בשולי הדרך מתעצמת. היטיבה לבטא את זה מטופלת שלי שאמרה: נמאס לי לשוחח עם, אני עצמי ואנוכי בשבתות, אבל ממש לא בא לי לראות אף אחד בבית אחרי העבודה.

"מה ההסבר לזה?" שואל אותי מטופל, גבר בן 38 עם רקורד עשיר בכבושי נשים.

"לא יודעת" אני עונה.

"אז מי יודע? למה אני משלם לך"

"כדי למצוא את הסיבה האישית שלך לרווקות. אם אני אתן כאן הסברים גנרים מהנוסח של: אתה פשוט מפחד, לא נוכל למצוא מה הסיבה שלך".

"אני פשוט צריך לצאת מאזור הנוחות שלי" הוא נוזף בעצמו. ועכשיו, אחרי שנזף בעצמו, הוא יכול להמשיך בדרכו.

"אם תנזוף בעצמך לא תמצא את האמת שלך. כי מול כעס, אנחנו מתכווצים מבפנים ומתחבאים. אתה לא זוכר את התגובה הזו שלך כשמורות היו צועקות עליך? או ההורים שלך?"

" אני הייתי כזה מופרע. המשפט- זה לא הייתי אני… היה מוכן על קצה הלשון שלי בכל רגע נתון, להתגונן מהאשמות. מוצדקות הרבה פעמים."

"זהו, אני רוצה שלא תצטרך להתגונן ואוכל להכיר אותך. וגם אתה תוכל…"

זוהי העבודה הטיפולית, פינוי מקום ויצירת סביבה עשירה באויר בה ניתן יהיה להתרווח ולצמוח ולפרוח.

תגובות

תגובותמי אני

אני פסיכותרפיסטית, עוסקת בטיפול פסיכולוגי פסיכו-פיסי, קבלתי החלטה חברתית- להעניק לאוכלוסית הסטודנטים טיפול פסיכולוגי פרטי בתעריף מוזל.
קראו עוד...

סוג הטיפול

הטיפול הפסיכולוגי המוצע הוא טיפול פסיכולוגי פרטי בגישה פסיכו-פיסי. בתוך הטיפול נעשית עבודה עם התחושות המוכמנות בגוף הפיסי ומבטאות, זכרונות, רגשות, תפיסות ואמונות.
קראו עוד...

טיפול בפריסה ארצית

קבוצת המטפלים מפוזרת על פני הארץ. כל פסיכולוג עובד בקליניקה הפרטית שלו. הטיפול הוא למעשה טיפול פרטי לכל דבר ועניין, אלא שלאוכלוסיית הסטודנטים הטיפול מוצע בתעריף של 250 שקל לשעת טיפול .
קראו עוד...