שיפור הריכוז / 18 ביולי 2013

שיפור בריכוז בלמידה

שיפור הריכוז בלמידה

ריכוז בלמידה, בעיקר בלמידה למבחנים הוא היכולת לגייס את יכולת הקליטה, התפיסה, הקידוד והזכרון כדי להפנים מידע חדש והבנה חדשה. הריכוז תלוי גם ביכולת להימנע מהסחות דעת מיותרות ולהתמקד במשימת הלמידה לאורך פרקי זמן ארוכים.

למה אני לא מצליח להתרכז "כמו שצריך"?

קשיי ריכוז נגרמים לעיתים רחוקות בלבד מסיבות נוירולוגיות, מה שנקרא הפרעת קשב וריכוז. זו הסיבה לקשיי ריכוז או לחוסר ריכוז אצל פלח קטן מהאוכלוסייה. ברוב המכריע של המקרים, קשיי הריכוז נובעים ממה שנקרא "עקרון העונג", מחוסר אימון בריכוז או מסיבות רגשיות. ב"עקרון העונג" הכוונה היא, הנטיה שלנו להביא את נוחותינו למקסימום ולמזער ככל האפשר את חוסר הנוחות, למשל, ניסיון להתעמק בחומר קשה. במונח, "חוסר אמון בריכוז" הכוונה היא  שהתרכזות בחומר הינה פעולה שדורשת אימון מגיל צעיר. והסיבות הרגשיות הן למשל: היעדר אמונה ביכולת האינטלקטואלית שלנו, רגשי נחיתות וכד'.

איך לשפר את הריכוז?

קודם כל על ידי אימון. כמו כל פעולה, הריכוז דורש אימון. למשל החלטה על שעת קריאת חומר יומית. ישיבה יומית בת כשעה על חומר תיאורטי הדורש ריכוז. יכולת הריכוז ניתנת לאימון כמו יכולת הריצה והרמת המשקולות. זו יכולת שניתן לפתח בהדרגה. החלק השני בו כדאי להשקיע הוא החלק הרגשי. טיפול רגשי יכול לפנות אותנו מהרבה "רעש" מסיח דעת כגון מחשבות טורדניות על  הכשלונות שלנו. פעמים רבות מאד, מסיחי הדעת, הפוגעים בריכוז הם לחלוטין רגשיים וניתנים לעבודה טיפולית.

סטודנטים

סטודנטים יקרים, אתם האוכלוסיה אליה מופנה אתר זה. בפורום המטפלים פסיכולוגים קליניים ופסיכותרפיסטים שמטפלים בסטודנטים בתנאי טיפול פסיכולוגי פרטי ובתעריף מוזל.

 

תגובות

תגובותמי אני

אני פסיכותרפיסטית, עוסקת בטיפול פסיכולוגי פסיכו-פיסי, קבלתי החלטה חברתית- להעניק לאוכלוסית הסטודנטים טיפול פסיכולוגי פרטי בתעריף מוזל.
קראו עוד...

סוג הטיפול

הטיפול הפסיכולוגי המוצע הוא טיפול פסיכולוגי פרטי בגישה פסיכו-פיסי. בתוך הטיפול נעשית עבודה עם התחושות המוכמנות בגוף הפיסי ומבטאות, זכרונות, רגשות, תפיסות ואמונות.
קראו עוד...

טיפול בפריסה ארצית

קבוצת המטפלים מפוזרת על פני הארץ. כל פסיכולוג עובד בקליניקה הפרטית שלו. הטיפול הוא למעשה טיפול פרטי לכל דבר ועניין, אלא שלאוכלוסיית הסטודנטים הטיפול מוצע בתעריף של 250 שקל לשעת טיפול .
קראו עוד...